Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Divoká neděle v Soběslavi

Dne 3.2.19 nás v Soběslavi čekaly další dva zápasy jihočeské florbalové ligy juniorů. A již odjezd stál za to. Napadlo několik centimetrů sněhu, popadaly nějaké stromy, takže po čekání na tradiční a tentokráte i netradiční opozdilce jsme vyjížděli v časové tísni, na místo dorazili těsně před začátkem a do utkání proti domácímu týmu nastoupili bez větší přípravy.


Divoká neděle v Soběslavi
Autor: Radek Hanák | Datum: 14.2.2019 - 00:00 | Zhlédnuto: 1776x

Zprvu to nevypadalo nějak špatně, hru jsme měli pod kontrolou, podařilo se nám vstřelit první gól a soupeř nijak zásadně nezlobil. Pak se ale vše začalo komplikovat , příčinou bylo předržování míče, nesmyslné individuální souboje, minimální pohyb a spolupráce, prostě voda na mlýn hokejistům Soběslavi, tedy cca polovině jejich týmu. K tomu ještě přispěl Kuba 3. góly za sebou obdrženými na první tyč. Tak nějak jsme to prostě protrpěli až do 3. třetiny, kdy na tabuli svítilo skóre 6 : 2. To už v sedmé minutě trenér nevydržel, vzal si time a důrazně promluvil do duše svých svěřenců. Nevíme přesně co řekl, ale v 9. minutě bylo skóre již 6 : 5 a před brankou soběslavských byla neuvěřitelná mela, míč poskakoval na čáře, někdo již zvedal ruce k oslavě vyrovnání, do toho pískal rozhodčí a uprostřed všeho ležel brankař. Resumé bylo nemilosrdné, Sam vyloučen do konce utkání s pozváním k disciplinární komisi, brankař odvezen záchrankou a všude kolem spousta nejasností nad tím jak se vše seběhlo. Jedno je ale jisté, nám to vůbec neprospělo, následné 5. minutové vyloučení jsme odehráli velmi netakticky, další time jsme už neměli a ve výsledku jsme totálně propadli.
Celý zápas bude mít ještě dohru před disciplinární komisí, což není nic příjemného a všechna ta administrativa kolem je pěkně otravná. Prvotním poučením je, že v brankovišti je nutné snažit se vyhnout jakémukoliv kontaktu s brankařem, také není dobré si to hned od začátku rozházet s rozhodčím nějakým zbytečným zákrokem a diskuzemi a v neposlední řadě poslouchat trenéra, který upozorňuje jakými alergiemi rozhodčí trpí.

Banes Florbal Soběslav - Rytíři Č. Krumlov 9 : 5

Druhý zápas proti lídru soutěže po krátkém odpočinku nezaostával v pikantnosti. Trenér nevěděl, jak po stopce pro Sama postavit zbylých 7 borců tak,aby si nikdo nestěžoval na nedostatek vytížení na hřišti a jakou obrannou variantu zvolit, abychom vydrželi alespoň jednu třetinu. Začali jsme disciplinovaně, soupeře si řádně osahali, a přestože jsme obdrželi nějaký gól, náš projev nebyl vůbec špatný. Během druhé třetiny se nám podařilo chytrou hrou s dlouhými zpětnými přihrávkami mírně zavařit údernou lajnu soupeře a k překvapení nás všech i gólově dotahovat. To nevydržel táborský trenér a po živé komunikaci s rozhodčím byl vykázán pro zbytek utkání na tribunu vedle Sama. Do třetí třetiny jsme nastupovali s jednogólovým mankem, pokračovali jsme velmi zodpovědně, Jakub v bráně čaroval a trpělivým výkonem jsme si došli pro vyrovnání těsně před koncem. Remíza v sedmi hráčích do pole s lídrem soutěže se počítá a pohled na zcela fyzicky vyčerpané tábority byl povznášející.

1. FbK Tábor - Rytíři Č. Krumlov 4 : 4