Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Elévové na domácí půdě předváděli skvělé výkony

Po více než měsíční zápasové odmlce se elévové mohli podruhé v sezóně prezentovat před domácími diváky. Do Českého Krumlova tentokrát zavítal jediný florbalový klub hostů, zato hned se třemi týmy. Své schopnosti nám přijeli předvést Tygři, Lvi a Gepardi z SK Meťák České Budějovice.


Elévové na domácí půdě předváděli skvělé výkony
Autor: Tomáš Hrachovský | Datum: 27.3.2018 - 00:00 | Zhlédnuto: 2146x

Od prvního zápasu bylo na našich hráčích vidět, že se chtějí před domácími diváky ukázat. Výborným pohybem a rychlým přístupem k soupeři téměř nepouštěli Tygry na naši polovinu a  zaslouženě první zápas vyhráli o čtyři branky. V druhém nesmírně napínavém zápase dokázali Krumlovští těsně porazit Budějovické Lvy. Po dvou předchozích poměrně vysokých porážkách se Lvy je to skvělý výsledek. Třetí zápas, tentokrát s Gepardy, byl také až do konce zcela vyrovnaný. Klukům se však už po několikáté v sezóně nepodařilo udržet vyrovnaný stav a  prohráli nejtěsnějším rozdílem.
Během první poloviny turnaje se kluci snad poprvé v této sezoně prezentovali náznaky týmové hry. Proti předchozím zápasům omezili individuální prosazování, střelbu z nevýhodných pozic nebo jednoduché odpalování míčků a měli snahu situace řešit konstruktivně.  
Do druhé poloviny turnaje jsme vstoupili s novým gólmanem Tomášem Malátem, který svými jistými zákroky významně přispěl ke konečnému vítězství 4:1 nad Tygry. Druhé poloviny turnajů však z naší strany zpravidla bývají těmi horšími. V zápase se Lvy se kluci přesvědčili, že hrát soustředěně musí až do konce. Po prvním střídání byl stav pro Krumlov fantastických 3:0. Pod snadno nabytým vedením a dojmem rozhodnutého zápasu jsme přestali dávat pozor v obraně a soupeř téměř totožnými góly dokázal otočit stav z 1:4 na 5:4.
K poslednímu zápasu kluci nastupovali bez možnosti odpočinku, skleslí z předchozí prohry a navíc bez kapitána. Není divu, že nedokázali udržet krok s Gepardy - nejlepším týmem turnaje.

Elévové sice nakonec kvůli nepodařenému závěru turnaje skončili “až” třetí, zaslouží však velké uznání za předvedenou hru, která se divákům i nám trenérům rozhodně musela líbit.   

Složení: Arlind Laski (G), Tomáš Malát (G), Václav Masár (kapitán), Čeněk Hitha, Jan Koutný, Vojtěch Hrachovský, Antonín Hák, Leoš Maček, Martin Toman, Adam Vozábal, Alexandr Pašanin.

Výsledky:

FBC Český Krumlov

4:0

SK Meťák Tygři České Budějovice

FBC Český Krumlov

3:2

SK Meťák Lvi České Budějovice

FBC Český Krumlov

3:4

SK Meťák Gepardi České Budějovice

FBC Český Krumlov

4:1

SK Meťák Tygři České Budějovice

FBC Český Krumlov

4:5

SK Meťák Lvi České Budějovice

FBC Český Krumlov

2:6

SK Meťák Gepardi České Budějovice