Krumlovské béčko bodově odskočilo dotírajícímu Lišovu!

V neděli absolvovalo béčko, které přijelo do malé haly v Hluboké nad Vltavou posíleno hráči „A“ týmu, zápasy 17. a 18. kola. V prvním zápase zdolali zodpovědným výkonem třetí Lišov a ve druhém v klidu přehráli budějovickou Cosa Nostru „B“.

Autor: Tomáš Kotěšovský | Datum: 29.2.2012 - 00:00 | Zhlédnuto: 4486x

... tentokrát je článek vytržen z deníku hřáče zvaného "Koště"...

V prvním zápase nás čekala bitva o udržení druhé pozice v tabulce. Skauti Tatranu Střešovice byli připraveni na tribuně vést si poznámky o hvězdách Jihočeského přeboru, takže utkání mohlo začít. Do brány nastoupil gólman áčka Honza Kudláček a několikrát nás svými vynikajícími zákroky podržel. Do zápasu jsme nastoupili velmi aktivně. Po minutě a půl jsme získali výhodu přesilové hry, kterou využil Honza Prokeš po spolupráci s Pájou Sulzrů. Ten nahrával i na druhý gól, kdy poslal nahrávku před prázdnou bránu a nejspíš jen díky tomu ji dokázal zužitkovat jinak největší palič krumlovského florbalu (já). Poté sice dokázal TJ Sokol Lišov snížit, ale Arnošt Bednář vrátil dvěma góly klid na naše florbalky. Účet první třetiny uzavřel Pavel „Bivoj“ Lučan na 5:1. Ve druhé třetině se bohužel Lišov oklepal a dokázal snížit na rozdíl dvou branek. Třetina skončila 2:4, když za Krumlov stříleli Arnie a Bivoj. Mohlo být i hůř, to když byl proti nám odpískán faul a bylo nařízeno trestné střílení, to ale náš gólman parádně zlikvidoval a následné oslabení jsme celkem v klidu zvládli ubránit. Ve třetí třetině jsme urputně bránili hubené dvoubrankové vedení, což se s přispěním Honzíka v bráně dařilo. V jedenácté minutě přidal Arnie při přečíslení dva na jednoho osmou branku, a když Pája po pohledné akci přidal gól na 9:5, bylo rozhodnuto. Myslím, že vítězství bylo zasloužené, i když pár okének při bránění se v naší hře objevilo, a že jsme snad pobavili pěknou hrou i 27 přítomných diváků.

Posilněni důležitou výhrou (a utopencem z blízkého podniku IV. cenové kategorie) jsme nastoupili proti týmu Cosa Nostra „B“, který, při vší úctě, patří k těm slabším. Záda nám kryl Lepkyč, který díky jistému výkonu musel za celý zápas pouze dvakrát vytahovat míček ze své sítě. Gólový účet zápasu otevřel tvrdou střelou z první Milan Moravec. Další gól přidal palič, který si přesnou střelu pod horní tyč vysvětluje tím, že chtěl asi přihrávat do strany na Arnieho. Třetí zásah obstaral Proky, čímž stanovil skóre první třetiny na 3:1. Ve druhé třetině se dvakrát prosadil Arnie a jednou vymetl pavučinu soupeřovo brány i Martin Šesták. V tu chvíli jsme již vedli o pět branek, ale ani ve třetí třetině jsme nepolevili, a i když nám soupeř dokázal dát druhou branku, tak jsme si vítězství pohlídali. Gólu se dočkal Šimon Trněný a konečně i nejlepší střelec Krumlova Martin Pompe. 43 diváků vidělo dobrý výkon celého týmu. Mohli jsme sice přidat více branek, ale brankář hostů nám to několika výtečnými zákroky neumožnil. Na celkovém skóre 8:2 se velkou měrou také podílel Pája Sulzer, který asistoval u čtyř gólů.

Dovolím si říct, že v obou zápasech jsme byli i díky kvalitám posil Šestyho, Prokyho a Honzíka lepším týmem. Béčko je momentálně o skóre druhé za družstvem SKP České Budějovice a může dál snít svůj sen o postupu do vyšší soutěže.