Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Nepočetná družina juniorů zahájila tažení krajskou soutěží

K prvním zápasům jsme si 23.9. vyjeli do Sezimova Ústí. A nebyla to spanilé jízda krumlovských Rytířů, spíše tažení nepočetné hrstky husitů.


Nepočetná družina juniorů zahájila tažení krajskou soutěží
Autor: Radek Hanák | Datum: 22.10.2018 - 19:09 | Zhlédnuto: 1008x

V počtu 8.hráčů + brankář byla taktika jasná, vozová hradba proti tradičně dobře hrajícím týmům z Hradce a Písku.
První utkání sezóny proti jindřichohradeckým jsme nezačali špatně, dobře fungovaly zadní řady, dokonce jsme byli schopni i smysluplně zaútočit. Bohužel zcela selhala střelba. Na druhé straně za Kubova záda propadlo několik střel, které neměly parametry juniorské soutěže, a když k tomu ještě přidáme ojedinělé pohledné akce, soupeř se postupně gólově vzdaloval. Naši čest až na samém konci zachránil Šimon.

Rytíři Český Krumlov - Slovan Jindřichův Hradec. 1 : 7

Po vydatném obědě jsme nastoupili do druhého zápasu proti Písku, soupeři slabšímu především v koncovce. Jako přes kopírák opět dostáváme zbytečné góly. V poslední třetině se sice nadechujeme k velkému obratu, pak ale naše drobné nepozornosti vedou k vyrovnání a před koncem se štěstí obrací k soupeři, který zápas vyhrává rozdílem jednoho gólu.

Rytíři Český Krumlov - Sokol Písek. 3 : 4

Přestože jsme utrpěli 2 prohry, musím konstatovat, že jsem byl překvapen slušným obětavým výkonem, navíc v tak omezeném počtu hráčů, škoda jen těch gólů co neměly padnout.

Náš druhý výjezd do Soběslavi 7. 10. byl ve zcela jiném duchu. Přestože na soupisce přibyl nový hráč, jeli jsme opět v počtu 8+ brankář , a to jen díky oběti dvou navrátilců, kteří přijeli ve 4 hod ráno ze Španěl a rovnou naskočili do zápasu proti soběslavským. Trochu jsme změnili taktiku, ale obranný duch zůstal. Náš defenzivní trojúhelník fungoval výborně a Soběslav hrála od začátku druhé housle. Tentokráte se dařila i střelba, takže jsme se dokonce dostali i do nevýrazného vedení. O výsledek jsme se začali strachovat až v poslední třetině, síly ubývaly a soupeř začal vystrkovat růžky, Kuba ale držel a pak přišlo naše oslabení, ve kterém se nám podařilo vstřelit 2 góly a definitivně odskočit. První vítězství.

Rytíři Český Krumlov - Banes Soběslav 6 : 3

Poslední zápas proti favorizovanému Táboru byl ve znamení úbytku sil. Přesto jsme byli schopni takticky vyspělým výkonem celé dvě třetiny soupeře trápit a držet vyrovnaný stav. Odpadli jsme až v té třetí, a to tak, že jsme dovolili nejobéznějšímu a nejpomalejšímu hráči soupeře poslat nás do kolen několika góly.

Rytíři Český Krumlov - Fbk Tábor 2 : 6

Máme za sebou 4 zápasy se zlepšující se tendencí, které ve mně zanechaly dobrý dojem. Snažíme se hrát pohledný byť defenzivní florbal, dobře spolu komunikujeme a jsme kolektivní, o čemž svědčí i kanadské bodování. A pokud ještě zlepšíme naší tréninkovou morálku, budeme se třeba v druhé polovině soutěže moci obléci do té rytířské zbroje.
Váš trenér a spolu s Petrem Hladíkem vedoucí, portýr, kočí a caddy