Hořkosladké loučení se sezonou na Hluboké

V sobotu 30.3. nastoupli hráči FBC do posledního turnaje sezony. Dějištěm derniéry nebyl dlouho avizovaný Písek, ale hala na Hluboké, která velikostí připomíná hřiště minižáků. Zjevně touha pánů z Hluboké přilákat kvalitní soutěž donutila Unii přimhouřit oko nad regulemi.

Autor: Jan Trestr | Datum: 10.4.2019 - 09:48 | Zhlédnuto: 4865x

FbC Strakonice B  :  FBC Rytíři Český Krumlov – Velešín 10:3

Bez přítomnosti autora článku se odehrál první zápas a smutné tváře krumlovských hráčů svědčili o tom, že se nejednalo o zápas z kategorie povedených.  Za vypíchnutí stojí dvougolový Hrmo, který navíc připsal ještě asistenci.

FBC Rytíři Český Krumlov – Velešín : FBC Došwich Milevsko 9:8

Druhý zápas potřebovali Rytíři vyhrát, aby si udrželi pozici druhého týmu Jihočeské ligy.  Zápas bohužel začal smolně a hned v první minutě Rytíři inkasovali.  S rychlou reakcí přišel Trestr, který po výhozu Šítala utekl obraně a prostřelil brankáře.  Jenže s chutí hrající Milevsko nesložilo zbraně a naopak vrhlo všechny síly do útoku.

Nedůslednost před brankou, jako ostatně celou sezónu, trápila Krumlov a ve druhé třetině odskočilo Milevsko na rozdíl čtyř branek. Naštěstí zaúřadovala krumlovská variace na hokejová dvojčata Patera, Procházka. Forst našel Koubu a tím nastartoval velkolepý obrat. Krásná střela Hrma a důraz Doležala a najednou to bylo jen o gól.

V úvodu třetí části znovu zazářil Hrmo, který odehrál velmi povedený turnaj. Poté zavzpomínali na staré časy Trestr s Doležalem a po narážečce Doležal otočil. Pro fanoušky rytířů ale hráči přichystali ještě jeden šok. Tři branky Milevska znovu znamenali nepříznivý stav. Heroickým výkonem ovšem táhla Krumlov trojice Doležal, Sedlák a Hrmo. Každý znovu skoroval a dvě minuty před koncem by stav 9:8. Tento stav už rytíři udrželi a zaslouženě převzali pohár za druhé místo v sezoně 2018/2019 Jihočeské ligy.