Rytíři na utkání 1. ligy mužů

Celá neděle v českobudějovické sportovní hale patřila florbalu a Rytíři mohli být u toho. Naši elévové dostali pozvánku od florbalového klubu z nedalekých Českých Budějovic k návštěvě jejich zápasu 1. ligy mužů mezi domácími FBC Štíři České Budějovice a FB Hurrican Karlovy Vary.

Autor: Václav Čáslava | Datum: 11.12.2019 - 00:00 | Zhlédnuto: 8698x

Celá nedělní akce začala již v dopoledních hodinách zápasy paraflorbalové ligy, kde domácí tým patří dlouhodobě k nejlepším v republice.

Odpoledne pak diváci v hale mohli vidět zápas 1. ligy juniorů mezi FBC Štíři České Budějovice a FBC ČPP Ostrava, jenž skončilo vítězstvím hostí 2:11.

Před začátkem posledního zápasu dorazili do haly i zbývající Rytíři, jenž nesledovali předchozí utkání. Elévové dostali totiž možnost účastnit se slavnostního nástupu obou celků jako doprovod týmu FB Hurrikan.

Po zahájení zápasu už ale seděli na tribuně a sledovali nervózní vstup domácího týmu do zápasu a rychlou branku Varů. Hra se ale postupem času vyrovnala a v 7.  minutě mohl slavit i domácí tým, jenže branku viděla pouze levá část tribuny. Skákající míček po souboji hostujícího obránce a domácího T. Hanáka doputoval až za žlutou brankovou čáru, hostující brankář ale pohotově míček z branky vyhodil. Bohužel arbitrovi utkání stál ve výhledu jeden z
hráčů a situace tak zůstala bezpovšimnutí. V závěru třetiny se domácí svou nepřesnou rozehrávkou opět dostali pod tlak a hostující celek mohl navýšit skóre. První branka ještě naštěstí z důvodu již přerušené hry neplatila, ale 11 vteřin před koncem třetiny se již skóre měnilo 2:0. A mohlo být hůř, naštěstí k uznání další branky zabránila siréna označující konec první části.
O přestávce pak dostali příležitost se před publikem ukázat Rytíři, když změřili síly s domácím týmem elévů v přátelském utkání. Byla to pro hráče premiéra na tak velkém hřišti (20m x 40m) a doufám, že si to oba celky užily.

Druhou část začali pro domácí dobře, když Procházka snížil na 1:2. Bohužel naděje na vyrovnání zhasly již po dvou minutách, kdy hosté opět navýšili své vedení. Vyrovnaná druhá část skončila 2:3.

V druhé pauze jsme opět viděli souboj elévů a nájezdy diváků na krumlovského brankáře.

Třetí část se domácímu celku vůbec nepovedla, zatímco akce domácích končily v rukách Zavadila, hostující rychle navýšili náskok na 6:2 a bylo prakticky po zápase. Domácí ,,A-tým,, tak napodobil juniory a prohrál 11:2.

Domácím děkujeme za možnost zúčastnit se doprovodného programu zápasu. Přejeme ve zbývajících jedenácti kolech smazání, v součastné době pětibodové, ztráty na play-off.