Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.


Historie FBC Český Krumlov


Počátky našeho klubu s 20 letou tradicí lze datovat do roku 1998, kdy se florbal objevuje na jihu Čech jako nový, spíše alternativní sport. Skupinka nadšenců z okolí Českokrumlovských novin a firmy UNIOS začíná pravidelně jezdit do Kamenného Újezdu, kde proniká do tajů nové hry s obdobnou místní partou. Zde také vzniká myšlenka přihlásit se do tehdy vznikající krajské soutěže.


Stalo se a následně byly založeny týmy Čerti Kamenný Újezd (1998) a UNIOS Český Krumlov (1999). Z této doby máme v klubu ještě několik aktivních pamětníků – Martina Háka, Radka Hanáka a Daniela Sedláka. Že to bylo velké sousto, ukázala hned následující sezóna 1999-2000. Problémem obou týmů byl především nedostatečný hráčský kádr a absence domácího hřiště. Ve světle těchto skutečností dochází ke sloučení obou týmů pod hlavičkou Čertů. Vzniká tak tým, který se na několik dalších let stává postrachem všech lídrů soutěží a pravidelně atakuje přední místa krajské tabulky. Postupem času tvoří ale hráčskou základnu tohoto týmu pouze krumlovští hráči, čímž vzniká požadavek ukotvit tým do místních sportovních struktur.  

V roce 2005 tedy vzniká klub  FBC Český Krumlov a již v následujícím roce svého působení pro velký počet hráčů, zakládáme též druhý mužský tým  a další rok i juniory, kteří bohužel vydrželi hráli jen jednu sezonu. Uvědomili jsme si, že je potřeba začít budovat mládežnické kategorie od nižších pater a tak v roce 2010 se začíná pod vedením trenérů D.Sedláka a V.Čáslavi otevírat mládežnická historie. Prvním se stalo družstvo starších žáků, se stěžejními ročníky 1997 a 1998, které se hned v úvodním roce svého působení umístilo na vynikajícím 4.místě z 11 týmů.  

V následujícím roce 2011 otevíráme také i družstvo mladších hráčů a starší žáci se umisťují už na 2.místě!

Rok 2012 je jedním z nejúspěšnějších ročníků našeho klubu: díky vynikajícím výsledkům starších žáků jsme mohli otevřít kategorii dorostu a hrát rovnou I.ligu, kterou zakončili na úžasném 4.místě (za Pardubicemi, H.Brodem a Litomyšlí). Starší žáci již krajskou soutěž vyhráli a postoupili dokonce na mistrovství Čech. Tam se umístili na vynikajícím 4.místě a mohli postoupit na Mistrovství Čech a Moravy, kde získali nádherné 5.místo a stalo se historicky nejúspěšnějším Jihočeským týmem v této kategorii.

V roce 2013 otevíráme družstvo juniorů, pod vedením trenérů Dan Haitman, Ivan Prokeš a Jan Lindner, končí na krásném 3.místě regionu Jižní Čech a Vysočina.

Vždy na začátku nového roku jsou oranizovány Výběry talentované mládeže, které potom soutěží s ostatními kraji v celostátní soutěži. Náš klub  pravidelně zásobuje Jihočeské výběry svými hráči napříč všemi kategoriemi.

V roce 2011 začínáme psát také mezinárodní historii našeho klubu. V nenápadném mailu se dozvídáme o mezinárodním turnaji ve švédském Falunu a posíláme troufalou přihlášku. V květnu potom pod taktovkou D.Sedláka a V.Čáslavi vyrážejí na první mezinárodní klání ročníky 97, 98, doplněné 99. Další rok, hned po silvestrovských oslavách, již vyrážíme do švédského Göteborgu, dalšího skvěle obsazeného mezinárodního turnaje. Stáváme se průkopníky v této oblasti a v následujících letech nás začínají kopírovat i další týmy z našeho i ostaních krajů. Po úzkých kontaktech s pražskou Bohemkou, vysíláme dohromady v roce 2013 dokonce i dvě družstva.

11.1.2013 pořádáme první florbalový ples v Českém Krumlově v sále pivovaru Eggenberg.

 

Naše nejúspěšnější ročníky:

Staší žáci:

2010 - 4.místo, 2011 - 2.místo, 2012 - 1.místo -vítěz krajské soutěže, 4.místo na mistrovství Čech a 5.místo na celém mistrovstí Čech a Moravy, 2013 - 3.místo

Dorost: 

2012 - I.liga - 4.místo, 2013 - I.liga 5.místo

Junioři:

2013 - 3.místo

Muži:

2005 - 3.místo, 2016 - 1.místo

 

V loňském roce 2017, jsme mohli díky skvělým kamarádům: Tomáš Hrachovský,  Jiří Vávra, Přemek Kalkuš a Josef Lombart, otevřít družstvo elévů. V roce 2018 si tato čtveřice rozdělila kluky již do dvou družstev a my jsme mohli poprvé otevřít i družstvo pro nejmladší hráče, družstvo přípravek.

Současní trenéři klubu:

Tomáš Hrachovský,  Jiří Vávra, Přemek Kalkuš a Josef Lombart, Martin Hák, Alexander Nádaský, Pavel Wunsch, Veronika Netušilová, Radek Hanák, Dan Sedlák a Václav Čáslava.

Aktuálně trénuje v FBC Český Krumlov přibližně 80 registovaných dětí, mládeže i dospělých, klub provozuje kategorii přípravka, elévové, mladší a starší žáci, junioři a dospělí. Trénování a vedení klubu se věnuje 10 dobrovolných trenérů: Tomáš Hrachovský,  Jiří Vávra, Přemek Kalkuš a Josef Lombart, Martin Hák, Alexander Nádaský, Pavel Wunsch, Veronika Netušilová, Radek Hanák, Dan Sedlák a Václav Čáslava. Každoročně se zúčastňujeme celé řady turnajů doma i v zahraničí, pořádáme letní florbalový kemp v Horní Stropnici. Aktuálně pracujeme na projektu všesportovní hala  na Chvalšinské a venkovního otevřeného hřiště pro nejširší veřejnost.

Naší nejvyšší ambicí je vést děti a mládež k pravidelnému sportování a podílet se na výchově zdravé  generace, která vnímá pohyb a sport jako součást každodenního života.Česká florbalová unie

Přihlášení

FIS

 


Akce klubu 2020
25.4.
Poslední zápas sezóny 19/20
23.5.  Slavnostní zakončení sezóny a valná hromada   
29.5. Konec tréninků na Gymnáziu 
31.5. Den dětí (městský park)
20.6.  Rytířská výprava na Plechý
8-11.7.
Prague Games 2020
3.8. - 19.8. Letní příprava
23.8. - 30.8. Letní kemp Horní Stropnice
2.9 První trénink nové sezóny
2.9. Krumlovské Kroužkobraní (Městský park)
5.9.  Slavnostní zahájení sezóny (sportovní hala)
7.9. Florbalový Krumlov 2020 ( Plešivec)
14.9.  Florbalový Krumlov 2020 (Za Nádražím)
28.9. Florbalový Krumlov 2020 (Horní Brána)
1.10. Začátek tréninků na Gymnáziu
3.10. Zahájení turnajové sezóny
14. a 15. 10. Týmové focení
5.12. Mikulášský turnaj
27.12 Výstup na Kleť

Více informací >>> 


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Facebook