Dorost na rozloučenou dvě výhry

Dorost zakončil sezónu dvěma výhrami a obsadil konečné čtvrté místo v nejvyšší soutěži dorostenců - v I.lize.

Autor: Václav Čáslava | Datum: 3.4.2013 - 23:07 | Zhlédnuto: 4199x

FBC Peaksport Litomyšl  -   FBC Český Krumlov               3:4 (1:1|1:3|1:0)

První utkání jsme sehráli proti prozatím druhé Litomyšli. V prvním měření sil jsme jí podlehli 4:1, takže bylo co oplácet. Před zápasem se nám bohužel rozpadly útoky, neboť hned sedm hráčů onemocnělo či se potýkalo se zraněním. Poprvé v sezóně jsme tak hráli pouze na dva útoky. Kluci však k zápasu přistoupili velice zodpovědně. Hned od začátku si poctivě rozebírali hráče a natěsno je bránili. Domácí sice drželi míček na hokejkách, ale v uctivé vzdálenosti od T. Kostky. Hosté udeřili hned z prvního protiútoku. D. Sedlák utekl po pravé straně, předložil míček J. Malečkovi, který nekompromisně zavěsil.

Vedení Krumlova vydrželo dvě a půl minuty, poté M. Matějček dal malý prostor R. Lipanskému a ten toho využil k vymetení pavučiny z pravého rohu branky. V první části již branka nepadla, ale hrál se velice fyzicky náročný florbal. Krumlov natěsno bránil a hrozil z velice nebezpečných protiútoků. Litomyšl po většinu třetiny držela míček na svých hokejkách, ale ne a ne najít recept jak se dostat před hostujícího brankáře.

V druhé části v čase 2:24 využil zaváhání první krumlovské pětky P. Petr a Litomyšl vedla. Postupem času se Krumlov propracovával stále do více a více šancí. Zato domácí směrem dopředu působili naprosto bezradně. Zde musím pochválit především obránce hostujícího týmu, kteří si dobře přebírali hráče a nedali jim nejmenší prostor pro založení slibné akce, natož pro ohrožení jejich branky. Na začátku osmé minuty pálil vedle A. Adamják, míček doběhl M. Matějček a předložil ho zpět Adamjkovi. Ten složil reparát na výbornou a bylo srovnáno. Krumlov měl nyní navrch, hned v další akci spálil slibnou šanci J. Maleček. Při dalším střídání se Maleček po nahrávce Sedláka opět zjevil sám před brankářem, ale ani tentokrát díru do jeho hrudi neudělal. Po dvou neúspěších volil v další stoprocentní šanci přihrávku na odkrytého R. Hanáka, ten měl před sebou už pouze prázdnou branku. V čase 10:56 se hosté radovali počtvrté. J. Maleček  se zalekl předchozích střeleckých nezdarů, a opět místo střeli předložil míček R. Hajsákovi, který padajícího brankáře hravě překonal. Litomyšl byla z vývoje zápasu evidentně zaskočená. Od dalších branek je zachránil výborně chytající J. Sedlařík. Nejspíš předchozí večer koukal na Nagano a po vzoru Haška, nejprve vychytal Adamjáka hlavou, posléze v pozici ležícího spícího vytrčil nohu proti střele R. Hanáka, který jen nevěřícně kroutil hlavou.

V poslední části předvedli hosté opět skvělou, hodně fyzicky náročnou, obranou práci. Když už se soupeř přeci jen dostal do zakončení, stál gólu v cestě opět výborně chytající T. Kostka. Na poslední tři minutky odvolali domácí brankáře, ale ani v šesti se jim nedařilo. Hosté se pro změnu snažili trefit prázdnou bránu, nejblíže tomu měl Adamják, jenž dostal přihrávku na malé brankoviště, jenže než stačil míček zasunout do odkryté klece, dostal přes hokejku sekyru a další hráč ho ze zadu sroloval k zemi. Rozhodčí, ale zrovna koukal na mobilu na play-off extraligy žen, jako po většinu zápasu, kde zrovna probíhala výměna dresů. Celím vzrušením se mu zamlžili brýle a ukázal rukou na opačnou stranu a tak rozehrávku měli domácí. Domácí se v závěru přeci jen dočkali, v čase 14:24 snížil na konečných 3:4 A. Toman. Krumlov si poslední půlminutu již pohlídal a slavil návrat na čtvrtou příčku.

FBC Český Krumlov   -   ASK Bystřice n.P.       7:4 (1:0|4:2|2:2)

V druhém utkání proti týmu Bystřice již o nic nešlo. Hosté přijeli pouze s osmy hráči do pole a vědomi si svých fyzických možností nehrnuli se příliš do útoku. Domácí měli mírnou převahu, ale ne a ne rozvlnit síť. To se podařilo až v přesilové hře R. Hajsákovi, asistoval mu J. Maleček. Do konce třetiny Krumlov pálil jednu šanci za druhou.

Na začátku druhé části byl nedůrazný před svým brankářem D. Malý a hostující L. Musil nedůraz potrestal. Stav 1:1 vydržel do páté minuty kdy Maleček, Sedlák a  Hajsák předvedli akci na jeden dotek až do prázdné branky. Kluci podobné akce předvedli v zápase ještě mnohokrát, ale jako by se každý bál vzít odpovědnost střelby na sebe, až akci překombinovali. V čase 11:38 domácí využili další přesilovou hru. Tentokrát přihrával D. Malý a síť rozvlnil A. Adamják. Byl to takový ušmudlaný gól, neboť oběma hráčům míček sjel z čepele a zamířil pod nohou brankáře do sítě. Neuplynula ani minuta a přeci jen se ujala jedna s kombinací Hajsáka, Sedláka a Malečka, na jejímž konci tentokrát stál P. Čapek.

Dvanáct vteřin na to si vybojoval míček M. Matějček a opět ho umístil do branky. Poslední slovo v druhé třetině měli hosté když L. Musil nasadil T. Kostkovi párky 5:2.

Na začátku třetí části ukázali i starší žáci že umí výborně kombinovat. M. Matějček přihrával a R. Hanák zvýšil na 6:2. Poslední krumlovskou branku sezóny 2012/2013 vsítil J. Maleček. Vyhrál buly dopředu, prokličkoval se přes všechny soupeře a zasunul pod padajícího brankáře. Obě branky dělilo pouhých 6 vteřin. Domácí po sedmé brance polevili v koncentrovanosti a začínali tvořit chyby. Jednu z nich potrestal J. Dufek. Půl minuty před koncem zápasu ještě zamával T. Kostka letícímu míčku, vystřelenému z půlky hřiště, na cestu aby ho mohl naposledy vylovit ze své sítě. Zápas tak skončil 7:4 a Krumlov si jen upevnil pozici nejlepšího jihočeského dorosteneckého týmu.

Sezóna 2012/2013

Krumlovští dorostenci skončili v nejvyšší soutěži na čtvrtém místě.

Před začátkem sezóny bychom tuhle příčku brali všemi deseti. Vždyť i náš cíl bylo udržet se ve středu tabulky. V průběhu soutěže jsme však pošilhávali po play-off a tak nás trochu mrzí nezvládnuté zápasy s Okřískama, Třebíčí a Č. Budějovicema. Obzvlášť když jsme druhý i třetí tým dokázali jednou porazit.

Na druhou stranu musíme uznat, že první tři týmy jsou herně na jiné úrovni. Oni zápasy vyhrávají technikou, zato my musíme dohánět technické nedostatky bojovností a takto nemůžeme vyhrávat všechny zápasy.