Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Ohlédnutí - Florbalový kempík poprvé

V červenci proběhl první ročník našeho příměstského tábora - "Florbalový kempík". Jak to probíhalo? Plánujeme další ročník? Koukněte do článku ;-)


Ohlédnutí - Florbalový kempík poprvé
Autor: Pavel Houska | Datum: 13.8.2022 - 00:00 | Zhlédnuto: 4517x

Je to již téměř měsíc od doby, kdy se nám povedlo uspořádat první ročník Florbalového kempíku - našeho příměstského tábora, který proběhl v termínu 18. - 22. července 2022.

První ročník jsme pojmuli především tak, že nabídneme vyžití přes prázdniny jen pro naše děti - členy, a to se nám povedlo. Kapacitu jsme si stanovili na 30 dětí, a tato byla zcela naplněna dětmi ve věku 6 - 13 let, z čehož máme velkou radost. Hlavními vedoucími byli dva Pavlové - Pavel Houska a Pavel Wunsch.

"Bylo to náročný, myslím, že mi praskne hlava" - takto druhý z Pavlů zhodnotil průběh ihned po odevzdání posledního chovance. Ale nic není tak horké, neboť za týden si již oba Pavlové připustili, že to mělo něco do sebe, tak uvidíme, že by první ročník nebyl tím posledním ? :-)

A nyní stručně k průběhu. Každý den byl sraz účastníků mezi 7 - 8 hodinami, tedy tak, abychom vyšli vstříc většině rodičů. Od 8 začínal oficiální program v hale, zaměřený na pohybové, míčové a silové hry, a samozřejmě na florbalovou část, a to až do 11,30 h, kdy jsme se sbalili a šli na oběd do restaurace Jelenka. Po obědě, zhruba po 12,30 h, nám začínala odpolední část programu, která probíhala pouze venku. V 16 hodin jsme zcela vyčerpaní odevzdávali poslední svěřence ... :-D

 

Pondělí:

Dopolední program byl pohybový, házeli jsme si frisbee, házeli s moon ballem a vyzkoušeli si Vietnamský badminton, který prověřil naši zručnost a pohyblivost. Pondělní odpolední program navazoval na aktivní pohybové dopoledne, a tak jsme se po obědě - špagety - vydali na výšlap na Dubík. Vyrazili jsme od restaurace Jelenka, přes park, po Latránu, přes zámek a zámeckou zahradu, až k hřišti na Dubíku, kde měli děti volný program. Starší trávili čas na  prolézačkách, mladší stavěli hráze na protékajícím potůčku. Náš cíl byl následně u sportovní haly, kde čekali rodiče. V nohách jsme ten den odpoledne měli skoro 6 km a více jak 130 nastoupaných metrů.

 Úterý:

V úterý nás poctili návštěvou bratři Hanákové, tedy Tomáš, hrající za Tatran Střešovice, i Radek, hrající za Black Angels. Úvodem se dětem představili, poté je provedli celým dopoledním florbalovým tréninkem. Velká část byla věnováva autogramiádě na všechny možné i nemožné předměty a části těla a samozřejmě společnému focení.

Po obědě (plněné knedlíky uzeným), který si dali bratři ještě s námi, jsme se vypravili na návštěvu k Policii České republiky, kde jsme si mohli poslechnout o práci jednotlivých složek, prohlédnout a poslechnout si práci kriminálního technika, služební vozidla obvodní i dopravní policie, a to včetně motocyklu. Nejvíce děti zajímaly vraždy a zloději. Závěrem nás policisté zavřeli do cely. Když jsme slíbili, že budeme hodní, pustili nás ven, a my jsme si, plni zážitků, cestu zpět zpříjemnili zmrzlinou. Zdolali jsme opět pěšky skoro 6 km s výšlapem zhruba 80 metrů, ale horko bylo pekelné ...

 Středa:

Středeční dopolední program byl zaměřený na silové a úpolové hry, přetahování s lanem s trenéry atp. Část z nás se zúčastnila také focení fotografkou. A protože to bylo náročné dopoledne, tak jsme se po obědě - řízek - vydali na zmrzlinu do Ledové říše u oblouku. Poté jsme se vrátili zpět do Jelenky, kde jsme se namočili v potoce, menší stavěli hráze, starší hráli míčové hry, házeli s frisbee a nakonec hráli městečko Palermo. Středa byl kritický den nejen pro děti, ale i pro trenéry, neboť únava z předchozích dnů na nás všechny doléhala.

 Čtvrtek:

Dopolední program byl vesměs florbalový. Na oběd byl plátek kuřecího s hranolky. Poté jsme se vydali opět na zmrlzinu k oblouku, odtud jsme to vzali přes Ptačí hrádek, kolem Zámecké jízdárny a zpět do Jelenky k potoku, neboť horko i ve čtvrtek nám nedalo vydechnout. Přesto jsme ušli necelých 5 km s výšlapem téměř 100 metrů.

 Pátek:

Pátek jsme pojmuli jako rozlučkový den, a tak byl program zcela na dětech, které si vybraly různé hry. Dopoledne jsme zakončili florbalovým turnajem a všichni se těšili na oběd, který byl slavnostní - byla svíčková :-P. Odpolední program byl s překvapením, o kterém nevěděl téměř nikdo - a když píšu nikdo, tak myslím nikdo, neboť ani trenér si nebyl jist, co nás čeká. Po obědě jsme si zakopali s míčem v parku, poté jsme se vydali do pizzerie k Martinu Turkovi - a tam se to stalo. Náš malej Martin T. slavil dnešního dne 9. narozeniny a nás všechny pozval na odpolední oslavu! Popřáli jsme mu, dostali jsme dort, zákusek, nanuky, limonády, .... a Martin od nás dostal poukazy na zmrzlinu a dočkal se od všech upřímnéhé přání všeho nejlepšího a od trénérů přání, ať mu to dobře střílí. Děkujeme za pozvání! :-)

Poté jsme se přesunuli na dětské hřiště vedle Retro pizzerie, kde jsme se oficiálně rozloučili a dohodli se, že naplánujeme nějaký společný výlet... Odtud jsme před 16. hodinou odcházeli zpět k hale a první ročník Florbalového kempíku jsme tímto uzavřeli !

 Děkujeme všem za účast a podporu, děkujeme i těm z vás, kteří se nám ozvali a  poděkovali či sdělili své zážitky. Bylo to fajn ! :-)

Takže ..., příští rok druhý ročník?

 

FOTO Flickr: https://www.flickr.com/photos/fbcrytiri/albums/72177720300668899/ 

 

FOTO s Hanáky: https://www.flickr.com/photos/fbcrytiri/albums/72177720300669678/with/52227816154/