Slibný začátek a hořký konec

O víkendu se v tabulce starších žáků rozhodovalo, kdo bude přes vánoční čas na prvním místě. V souboji dvou neporažených se radoval nakonec Písek, i když ještě minutu a 10 vteřin před koncem vedli naši borci!!

Autor: Daniel Sedlák | Datum: 5.12.2011 - 15:40 | Zhlédnuto: 4095x

1.FbK SPŠ Tábor

FBC JIP Český Krumlov - 1.FbK SPŠ Tábor 5:2 (0:1|3:0|2:1)

Utkání  s Táborem začalo téměř, tak jak jsem si řekli, že hrát nebudeme. Chtěli jsme začít aktivně, napadat soupeře a rychle jít do vedení. Střídat všechny 3 lajny a ušetřit co nejvice sil do důležitého následujícího zápasu s malou přestávkou. Soupeř se ale nenechal zastrašit a častými protiútoky nám neustále znepříjemňoval hru. Jeho úsilí bylo završeno po 8 minutách gólem. Tento stav setrval až do poloviny zápasu. Po té jsme museli již stáhnout hru na dva útoky a snažit se o zvrat zápasu. To se projevilo velmi záhy a do konce třetiny jsme otočili stav na 3:1. 3.třetinu jsme zase hru pustili na 3 lajny a zápas kontrolovali až do konce. Za zmínku stojí pěkný únik v oslabení ve II.třetině D.Sedláka zakončený pěkným blafákem a nádherná dělovka do horního růžku z poloviny hřiště Kuby Maurenců v samém závěru zápasu.

Góly: Maurenc (Maleček), D. Sedlák, Maleček (D.Sedlák), Hošek (D.Sedlák), Maurenc (Maleček)

TJ Sokol Písek

FBC JIP Český Krumlov - TJ Sokol Písek 5:6 (2:1|2:1|1:4)

Druhý zápas sliboval pěkný zápas s velkým bojem a spoustou adrenalinu. I hlediště v kaplické hale se zaplnilo a zápas mohl začít, po 30minutách oddychu našich barev po zápase s Táborem. Doslova jsme na soupeře vlétli a již v první minutě se radovali z gólu, kdy Hajsák dorážel Malečkovu střelu. Ten samý hráč hned za 2 minuty výbornou prací před brankou zvýšil podruhé. Byla škoda, že jsme si nepohlídali soupeře za brankou, který mohl skórovat rychlým zasunutím k tyči. Ve druhé třetině jsme nepolevovali a zvýšili svůj náskok na 4:1!!! Ale opět ke konci nechali soupeře poměrně lacino skórovat. Do této doby jsme byli na hřišti lepším týmem, ale bohužel na to se nehraje, rozhodují branky. 3.třetina byla doslova katastrofou, hned z kraje jsme dovolili skórovat nepohlídáním si hráčů a soupeř ožil. Teď to byl souboj komu vydrží víc nervy. Ve 4.minutě poslední třetiny jsme měli rozehrávku po faulu před soupeřovou brankou. K míčku se postavil D.Sedlák a krásným obloučkem přes zeď překvapil všechny včetně gólmana. Vrátil nám naději, že přece jen lepší mužstvo vyhrává. Soupeř byl trochu zaskočen ze situace, ale stále měl dost času na vyrovnání a proto vytrvale útočil a střílel do našich dobře bránících hráčů. Bohužel minutu a 10vteřin před koncem se soupeřovi podařilo přes chumel hráčů prostřelit i golmana. Byli jsme zklamaný, že po zaslouženém vedení bude "jen" remíza, ale písecký tým se s tímto stavem nespokojil a obrovským následným tlakem přidal ještě jednu branku zdrcenému krumlovskému týmu. To byl opravdu hořký konec a mnoho hráčů mělo při závěrečné zdravici slzy v očí... Musíme se otřepat a zapracovat více na střelbě, která byla trošku slabší v porovnání se soupeřem. Ještě se s ním setkáme 2x....

Góly: Hajsák (Maleček), Hajsák, Maurenc, Hošek (Massaro), D.Sedlák

Sestava: D.Sedlák, J.Hošek, A.Bašta, M.Matějček, J.Maurenc, J.Maleček, R.Hajsák, R.Hanák, N.Massaro, T.Malát, A.Sedlák, J.Maroušek, D.Kouba, J.Homolka a brankář: V.Vajsochr