Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Tříkrálová florbalová neděle

Dne 6.1.19 se ve sportovní hale v Sezimáku sešla početná skupina koledníků, všichni máchali svými umělohmotnými berličkami a snažili se zkrotit poskakující umělohmotnou kuličku. Krumlovští Rytíři měli před sebou nelehký úkol poměřit své dovednosti s již několik let neporaženým týmem Jindřichova Hradce a poté s urostlými a mužskými kategoriemi protřelými hochy z Písku.


Tříkrálová  florbalová  neděle
Autor: Radek Hanák | Datum: 13.1.2019 - 00:00 | Zhlédnuto: 1741x

Do  prvního zápasu  jsme  nastoupili  soustředěně, hráli  pěkně  odzadu a brzy se  dostavily i první šance korunované dvěma  góly. Dobrý dojem z první třetiny pokazila jen laciná branka obdržená v  samém závěru. O přestávce jsme doladili drobné detaily v obranné činnosti a pokračovali ve vyrovnaném výkonu, který trochu narušila naše  zbytečná vyloučení.  Brankový odstup jsme  ale udrželi a v  poslední třetině náskok ještě navýšili tak, že 5 minut před koncem začal i trenér postupně věřit  v konečnou výhru, věc proti Hradci několik posledních let nevídanou. Pozápasový  oběd  u Maxima  chutnal o poznání lépe.

 
FBC Rytíři Český Krumlov  -    Slovan  Jindřichův Hradec                5    :    2
 
Druhé utkání v  odpoledních hodinách bylo zcela v  jiném duchu.  Písek  tlačil od  samého začátku, bohužel se i poměrně  rychle  dostal do vedení.  My jsme se více  zatáhli do obranných pozic, Kuba podával spolehlivý výkon, a přestože nás především první pětka soupeře nepříjemně svírala, dokázali jsme odolávat a dokonce i podnikat nebezpečné výpady. Nenechali jsme  soupeře odskočit o více  než jeden gól a tím udržovali nervozitu na jeho holích. V posledním dějství se  hra dokonce  vyrovnala,především díky znatelnému úbytku sil píseckých při jejich fyzicky náročném herním projevu. Toho jsme využili beze zbytku a stav utkání srovnali. V posledních minutách jsme podali  profesorský  výkon a  výsledek si pohodlně uhlídali.
 
FBC Rytíři  Český Krumlov  -  Sokol    Písek                             3    :    3
 
Byla to opravdu podařená neděle, od které jsem si vpravdě moc nesliboval.  Pochválit je  třeba Jakuba, který  odchytal bez jediné slabé chvilky, Michala, který odehrál během víkendu celkem 5 zápasů s velkým nasazením, Sama  za pohledné individuální akce dotažené až do brány a Martina Mráze  za to, že  na  sraz  tentokráte dorazil   pouze o 5 minut déle.